Kolejna próba sprzedaży placu przy DPS w Nasielsku?!

A JEDNAK ZNOWU CHCĄ TO ZROBIĆ?! AŻ NIEPRAWDOPODOBNE! RADA BĘDZIE ROZWAŻAĆ SPRZEDAŻ DZIAŁKI PRZY DPS POD CENTRUM HANDLOWE!

Do gminy wpłynął wniosek nikomu nieznanych osób o sprzedaż działki z przeznaczeniem na Centrum Handlowe (ani Lidl, ani Biedronka).

Nikt nie neguje Centrum Handlowego, ale nie na pięknie położonej działce nad rzeką, niemal w centrum miasta! Miejsce na takie inwestycje, jest na obrzeżach miasta – i cieszy nas, że właśnie takie zdanie ma kilku radnych, którzy będą dalej zajmować się wnioskiem na Komisji Infrastruktury.

Plac zabaw przy DPS

Ten teren był obiecany nasielskiej społeczności na plac zabaw. Czekają na niego dzieci, rodzice czy seniorzy. Wszyscy! Za petycją podpisało się ok. 1500 mieszkańców i głos dwóch osób (potencjalnych inwestorów) dotyczący tego terenu w ogóle nie powinien być brany pod uwagę.

Co dalej? Radni po raz kolejny zdecydują o dalszym losie tego terenu zapewne na najbliższej sesji. Czy podtrzymają swoje ostatnie stanowisko?

Czy propozycja budowy Centrum Handlowego, w którym mieścić się będzie bank, salon kosmetyczny, apteka, sklep odzieżowy czy fryzjer jest oczekiwana przez nas? Czy w realizacji hasła: „Nasielsk warto powracać”, budowa Centrum Handlowego przyczyni się do większych powrotów?

A może jednak miejsca, z których możemy być dumni przyczynią się do tego, że Nasielsk wreszcie stanie się miastem, do którego warto powracać! Plac zabaw, który został zaprojektowany przez firmę Grima Architektura i Krajobraz z pewnością te oczekiwania może zrealizować.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk