Lodowisko 2022/2023 w Nasielsku nieczynne?

23 tys zł za I półrocze 2021 i 70 tys zł za I półrocze 2022 – to koszty energii elektrycznej w SP nr 2. Powód? Lodowisko. Naiwne stwierdzenie. Czy lodowisko było również powodem zwiększonych rachunków w innych obiektach gminnych? Odpowiedź brzmi nie! W całej gminie rachunki zwiększyły się o ok. 0,5 mln zł.

Podajmy przykład jednego obiektu i 80 tys zł „dołożonych”, aby pokryć rachunki za I półrocze 2022 r. na stadionie miejskim.

Władze naszej gminy postanowiły, że lodowiska w tym roku nie będzie. My możemy jedynie zaapelować o analizę i wzięcie pod uwagę możliwości korzystania z lodowiska przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Wydaje się to rozsądne rozwiązanie. Naszego zdania jednak burmistrz nie bierze pod uwagę, dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa, abyście swoje zdanie wyrazili bezpośrednio w rozmowach z władzami naszej gminy.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk