Radny Gers i opinia w sprawie planowanych korytarzy kolejowych

Dzisiaj na jednej z komisji Rady Miejskiej w Nasielsku, radni omawiali wniosek jednego z mieszkańców, aby zabezpieczyć w budżecie 50 000 zł na opłacenie konsultantów w zakresie środowiska, zagospodarowania przestrzennego, prawa i przede wszystkim projektantów kolejowych w celu merytorycznego wsparcia Burmistrza Nasielska przy planowanej inwestycji kolejowej, która m. in. ma przebiegać przez gminę Nasielsk.

Jaka była odpowiedź radnego Gersa? „Tam gdzie poszła kreska (…) to już jest pozamiatane” . Całość można wysłuchać na załączonym nagraniu. Czy w takim razie aktualne „konsultacje społeczne” mają sens przy tak pesymistycznym nastawieniu radnych?

Wniosek mieszkańca nie uzyskał poparcia, przeciw byli radni J. Lewandowski, K. Fronczak, J. Gers, M. Brodowski przy jednym głosie wstrzymującym (M. Szarszewski).

Radny Marcin Szarszewski, który zawodowo zajmuje się infrastrukturą kolejową, deklaruje od dawna swoją pomoc Burmistrzowi i nasielskiemu samorządowi, ale czeka od 3 lat i nikt z nim do tej pory nie chce rozmawiać.

A jak podejść i przygotować się do środowych konsultacji? Zapraszamy na nasze spotkanie we wtorek o 19:00 w Szkole Podstawowej przy ul. Ogrodowej w Nasielsku.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk