Ocena Radnych – Dariusz Kordowski

Kordowski Dariusz – radny od ponad 8 lat. Wiosną 2015 r. w wyborach uzupełniających startował ze swojego komitetu pokonując m.in. kontrkandydatkę z KWW Mała Ojczyzna. Bardzo szybko jednak został wchłonięty w struktury koalicyjne KWW MO zarządzane przez Bogdana Ruszkowskiego i już w następnych wyborach startował z jego komitetu uzyskując poparcie 309 mieszkańców w okręgu nr 5.

Powiedzieć, że radny Kordowski wpisuje się w rolę rzecznika burmistrza, to tak jakby nic nie powiedzieć. Zacznijmy jednak od sesji inauguracyjnej, która miała miejsce 22 listopada 2018 r. Wówczas na wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej decyzją 11 radnych został wybrany Kordowski Dariusz, przedstawiony przez Mirosława Świderskiego jako osoba doświadczona, obiektywna i sumienna. Oprócz funkcji prowadzenia sesji, radny Kordowski bierze udział w czterech komisjach (budżetowej, rolnictwa, oświaty i statutowej).

Doświadczenie radnego Kordowskiego przejawia się w budowaniu elektoratu i przypisaniu własnych zasług w oddanych gminnych inwestycjach w okręgu nr 5, cechy którą można zaobserwować u wielu polityków zabiegających o głosy wyborców. To mi udało się zrealizować następujące inwestycje, możemy przeczytać w jego ulotce wyborczej.

Radny Dariusz Kordowski - Nasielsk

Obiektywizm, to podważenie przez radnego Kordowskiego każdej idei, pomysłu czy społecznego czynu konkurentów (radnych) lub jak kto woli zatroskanych obywateli czy przeciwników politycznych.

Natomiast sumienność, to chichot, który odbija się do dnia dzisiejszego od ścian sali Rady Miejskiej, kiedy radny Kordowski w maju 2019 r. zapewniał swojego kolegę Dawida Domałę, że mieszkańcy będą mogli zadawać pytania w sprawach różnych. Prowadzenie sesji Rady Miejskiej w Nasielsku przez wiceprzewodniczącego Kordowskiego można sparafrazować cytatem redaktora Grzegorza Sroczyńskiego „Gdy wydaje się, że już nic głupszego nie usłyszysz, a polska debata osiągnęła takie dno, że nie ma w co zapukać od spodu, zawsze można liczyć na to, że polityk coś powie lub napisze”.

„Nowa Rada niezależnie kto wygra będzie jednością z burmistrzem Ruszkowskim.” – pisał w mediach Dariusz Kordowski. Złożona przez niego deklaracja w mediach społecznościowych na kilka tygodni zanim wiedzieliśmy kto będzie sprawował rządy w Urzędzie Miejskim, to podważenie zasad demokracji i złożonego uroczyście ślubowania „obowiązki radnego będę sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Dobro gminy i jej mieszkańców! Niektórzy zgodnie z prawem i sumieniem mogą dodać zdanie „Tak mi dopomóż Bóg”, jak widać można jeszcze dodać burmistrza. Dzięki takim deklaracjom Dariusz Kordowski mógł zostać namaszczony na współprowadzącego sesje Rady Miejskiej i na prawdziwego obrońcę Bogdana Ruszkowskiego przed dociekliwymi pytaniami nie tylko ze strony mieszkańców, ale i radnych z opozycji.

Wróćmy do deklaracji wyborczych. Dariusz Kordowski w krótkim wystąpieniu zaprezentował najważniejsze cele skupiające się na budowie dróg na jednym z najstarszych osiedli w Nasielsku w pobliżu Ośrodka Zdrowia oraz położenie nawierzchni asfaltowej na ul. Dębowej i ul. Słonecznej. Duża część z ww. inwestycji została zrealizowana ze środków własnych gminy.

Bez dofinansowania z ministerstwa modernizacja stadionu będzie niemożliwa, ale najpierw trzeba złożyć wniosek – informował w mediach społecznościowych radny Kordowski, dodając że jest osobiście zaangażowany w ten projekt. Burmistrz Ruszkowski złożył dwa wnioski, bardzo nisko ocenione i z żadnego z nich nie uzyskał dofinansowania. Trzeci raz mógł złożyć, ale tego nie zrobił, zresztą nikt z radnych go z tego nie rozliczał w myśl zasady: „Nowa Rada niezależnie kto wygra będzie jednością z burmistrzem Ruszkowskim.” I etap prac na stadionie, opiewający na kwotę ponad 4 mln zł, został sfinansowany bez dodatkowych środków z Ministerstwa w ramach programu Sportowa Polska. Na obiecany przez radnego Kordowskiego nowoczesny kompleks Stadionu Miejskiego nadal czekamy.

Kolejne obietnice to rewitalizacja dwóch parków w Nasielsku, budowa nowoczesnego dużego placu zabaw wraz z parkiem linowym (koło DPS), a także budowa ścieżek rowerowych w okolicach Nasielska dla aktywnych rodzin. Ani doświadczenie, ani sumienność nie przyniosły owoców w ich realizacji, chyba że radny Kordowski przypisze sobie sukces modernizacji skweru Jana Pawła II.

Pobierana dieta w wysokości 23184 zł oraz pobory w wysokości 19500 zł za trenowanie w klubie Żbik stanowią dużą część ogólnych dochodów radnego Kordowskiego.