W Nasielsku płynie Nasielna czy „śmierdziołka”?

Wierzchołek góry lodowej” – taką informację przekazały nam osoby, które znają nasze miasto „od podszewki”. Problem ścieków wylewanych do rzeki Nasielnej dotyczy części domostw, które przylegają do naszej rzeczki. Kiedyś budowano szamba, które mają rozprowadzone rury do gruntu lub wprost do Nasielnej. Może stąd jej potoczna nazwa „śmierdziołka”? Niestety może być to prawda, co zarejestrowaliśmy w bezdeszczowy dzień w Nasielsku.

Zbudowana kanalizacja, obejmująca 14 ulic w centrum miasta kosztowała ponad 8 mln zł. Nasielsk posiada również wybudowaną wcześniej oczyszczalnię ścieków. Osiągnęliśmy już w tym względzie XXI wiek. Mieszkańcy posiadający szamba, mają teraz obowiązek podłączenia się wybudowanych przykanalików.

Może wartym rozważenia pomysłem, byłaby możliwość dofinansowania przez Burmistrza? Kontrole sanitarne jednak powinny być przeprowadzone, aby być pewnym, że nikt z mieszańców nie truje nam naszej rzeki, która wpada do Wkry. A gdzie jak nie we Wkrze chętnie spędzamy wolny czas w upalnie dni, kapiąc się z naszymi pociechami?

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk

Dodaj komentarz