Kłusownicy w gminie Nasielsk

Niestety kłusownicy upatrzyli sobie nieużytki przy terenach oczyszczalni ścieków w Nasielsku i podrzucają resztki dzikich zwierząt w tej okolicy. Po informacjach mieszkańców Nasielska natknęliśmy się na truchło dzika. Ale można tu znaleźć również szczątki innych zwierząt.

Kłusownicy w gminie Nasielsk

Po konsultacjach z Nadleśnictwem w Płońsku poinformowaliśmy Powiatowego Lekarza Weterynarii. W dniu wczorajszym truchło dzika (i inne resztki zwierząt, które udało się znaleźć przy tej okazji) zostały zabrane i będą przebadane.

To przerażający i bezmyślni proceder, szczególności w obliczu zagrożenia wirusem ASF (afrykański pomór świń) – truchło dzika było wyrzucone w worku foliowym‼️

Zgodnie z polskim prawem kłusownictwo to naruszenie prawa łowieckiego za które grozi kara pięciu lat więzienia. Dodatkowo kłusownicy muszą liczyć się pokryciem szkód. Jeżeli zauważą Państwo działalność związaną z kłusownictwem należy to zgłosić do odpowiednich służb – Policja lub Nadleśnictwo w Płońsku (23 6624515). Nie pozwólmy na kłusownictwo na terenach gminy Nasielsk. Dzika przyroda to nasze wspólne dobro.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk