Szesnaście wyzwań dla Burmistrza Nasielska i 15 Radnych #16

W szesnastej odsłonie „Szesnastu wyzwań dla wyjątkowych szesnastu osób z naszej gminy: pana Burmistrza Nasielska i 15 Radnych Gminy” – udział władz w życiu publicznym.

Nic tak nie łączy i buduje wspólnych relacji jak udział w życiu publicznym. Od lat to co się dzieje wokół nas łączy naszą lokalną społeczność. Na co dzień rozmawiamy z sąsiadami, dyskutujemy o sprawach, które nas poruszają – jednym słowem potrafimy się zintegrować dla wspólnych celów. Ale czy dla tych celów potrafią się do tej integracji dołączyć nasze władze? Burmistrz Nasielska? Nasielscy Radni?

W ostatnim czasie mieliśmy kilka wydarzeń, w których oczekiwaliśmy udziału władz samorządowych w inicjatywach podjętych przez mieszkańców np. odsłonięcie pomnika przy Niepublicznej Szkole Pod Fiolkami w Nasielsku czy rozmowy w sprawie CPK. Samorząd to wspólnota. Mówią o tym nie tylko przepisy, ale przede wszystkim budowana przez lata integralność lokalna wyrażona: wzajemną pomocą, rozwiązywaniem wspólnych problemów i pewnością, że pomimo sporów, zawsze możemy szukać płaszczyzny porozumienia.

spotkanie CPK Nasielsk

W naszej ostatniej odsłonie apelujemy, aby szesnaście osób, do których się zwracamy nie zamykało się w sali obrad Rady Miejskiej w Nasielsku i gabinecie Burmistrza. Rynek, ulica czy podwórko sąsiada jest równie dobrym miejscem, aby przedyskutować problemy, wsłuchać się w prośby.

To już koniec naszych 16 wyzwań dla pana Burmistrza Nasielska i 15 Radnych Gminy Nasielsk. Nie wzięły się one z sufitu. Każde z nich było wcześniej zadeklarowane w kampanii wyborczej lub ma podstawę prawną w przepisach o samorządzie. Opublikowane wyzwania prześlemy do Burmistrza Nasielska i Rady Miejskiej w Nasielsku, a otrzymaną odpowiedzią podzielimy się z Państwem.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk