Remonty dróg w Nasielsku. Ulica Leśna?

W styczniu br. poruszyliśmy problem dróg osiedlowych w tym jednej z najstarszych ulic Nasielska na tzw. Przepitkach ulicę Leśną. https://www.aktywnynasielsk.org.pl/2020/01/24/nieutwardzone-drogi-osiedlowe-to-strapienie-mieszkancow-nasielska/

Obiecywany od dawna remont nasielskich dróg, będący kiełbasą wyborczą w ciągu ostatnich kilku kadencji wreszcie się rozpocznie.

Na pierwszy „ogień” w ramach rozstrzygniętego przetargu zostanie zrealizowana kanalizacja za kwotę prawie 480 tys zł. Czy zostanie również wykonana druga część zadania, czyli położenie nowej nawierzchni oraz zjazdów do posesji? Na pewno nie z tych pieniędzy, które zostały zaplanowane przez burmistrza Nasielska (800 tys zł), ponieważ wykonawcy złożyli oferty przekraczającą zaplanowaną w budżecie kwotę o ponad 540 tys zł. Co daje łączną sumę 1 mln 342 tys zł.

Ulica Leśna w Nasielsku była wpisana do budżetu nie tylko w tym, ale i w ubiegłym roku.

Czy w takim razie nasielscy radni będą pytać burmistrza o niezrealizowane uchwały? Jakie argumenty przemawiały za zaplanowaniem prac na okres jesienno-zimowym? Czy zostanie dochowany termin realizacji? I najważniejsze pytanie czy Urząd Miejski w Nasielsku wnioskował o środki zewnętrzne na remont tej ulicy? Ostatnie pytanie jest o tyle istotne, że reprezentuje ten okręg radny z Prawa i Sprawiedliwości, który został poproszony przez burmistrza Ruszkowskiego o wsparcie w tym temacie.

Ulica Leśna, Nasielsk

Mieszkańcom ulicy Leśnej życzymy, aby brakująca kwota znalazła się w przyszłorocznym budżecie.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk