Konsultacje społeczne dot. budowy nowej linii kolejowej Warszawa Choszczówka – Nasielsk

Dziś 18 grudnia!
Ostatni dzień na przesłanie ankiet w ramach konsultacji społecznych dot. budowy nowej linii kolejowej Warszawa Choszczówka – Nasielsk (Kątne).

Czy już Państwo wyrazili swój głos w konsultacjach.
Ankiety można pobrać ze na strony firmy, która przeprowadza konsultacje na zlecenie PKP PLK: https://www.databout.pl/konsultacjespoleczne/

Konsultacje społeczne dot. budowy nowej linii kolejowej Warszawa Choszczówka - Nasielsk

Jeżeli mają Państwo problem z wypełnieniem ankiety lub potrzebują wsparcia np. przy skanowaniu ankiety, aby można ją było przekazać w formie elektronicznej to prosimy o PILNY kontakt (FB lub mail stowarzyszenie@aktywnynasielsk.org.pl)!
Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

W Powiecie Legionowskim (i nie tylko) jest sprzeciw dla każdego z proponowanych 3 wariantów (każdy przebiega przez gminę Nasielsk) twierdząc, że:

„Wszystkie warianty wskazane w konsultacjach w bardzo znaczny sposób kolidują z istniejącą infrastrukturą społeczną, przyrodniczą i techniczną naszego Powiatu Legionowskiego i szkody wynikające z ich realizacji są nieproporcjonalnie duże i nieadekwatne do wykazywanych korzyści czasowych na trasie Warszawa – Olsztyn, Warszawa – Gdańsk.”

Zmodyfikowana ankieta dla Powiatu Legionowskiego (można dostosować wg własnego uznania) do pobrania na stronie www.sector.pl/stopkolei/

Jak pokazały poprzednie konsultacje warto zabrać głos! Burmistrz już podziękował. Ale my działamy dalej ✌️

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk