Alarm dla Gminy Nasielsk

Alarm!!
Alarm dla burmistrza!
Alarm dla zarządców dróg! Alarm dla NBM i ZGKiM!

Alarm dla kandydatów!

Alarm dla nas wszystkich! Co tu się dzieje!?

Czasami człowieka nabierze chęć na spacer po naszym mieście – Nasielsku, zobaczyć jak ono wygląda – jak wygląda na tle innych miast.

Czy miejsca w bliskim sąsiedztwie centrum muszą wyglądać tak obskurnie?! O rany! Toż to centrum miasta! Jesteśmy w centrum miasta, oglądanego każdego dnia przez tysiące ludzi! Co tu się dzieje?

Czy w tym mieście i gminie jest gospodarz? Czy ktoś w ogóle interesuje się bezpieczeństwem, czystością i jakością życia mieszkańców? Po co walczyliśmy o zamiatarkę, po co samorząd ją kupił? Czy modernizacja nasielskiego rynku zwalnia z pielęgnacji pozostałych ulic? Pytań rodzi się setka!

A może to nasielska norma i przez dziesięciolecia nadal jesteśmy obojętni na obrazy, które widzimy na załączonych zdjęciach…?

Zwrócił na to już uwagę scenarzysta filmu „Sami swoi” nagrywając w 1959 roku cykl audycji „7 miast”. W niej mamy taką wypowiedź mieszkanki naszego miasta:

„Nasielsk z tymi krzywymi i koślawymi budkami, nie mówię już z domami, połamanymi brukami, z pięknymi zapachami, że trzeba czasem nos zatykać, wszystko jedno, jest najpiękniejszy, najmilszy dla mnie, najdroższy.”

Więcej o audycji: https://www.facebook.com/AktywnyCzystyNasielsk/videos/585243875571837

Czy obraz upiornych ulic, chodników czy skwerów musi być normą? Apelujemy aby osoby odpowiedzialne za czystość i estetykę naszego miasta wzięły się do pracy.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk