Podsumowanie roku działalności Burmistrza Nasielska – część 7

Dziś ostatnia część podsumowania działalności burmistrza Nasielska Bogdana Ruszkowskiego za ubiegły rok czyli wnioski.

Ten rok można podsumować jako jeden duży plac budowy w gminie Nasielsk. Niestety w znacznej większości finansowany ze środków własnych.

Bez większego i skutecznego zaangażowania osób odpowiedzialnych za pozyskiwanie środków zewnętrznych, realizacja założonych planów w tym: rozbudowa NOK, ZOZ, stadionu miejskiego, skweru Jana Pawła II wydają się być obietnicą nie do spełnienia w tej kadencji.

Jeżeli jeszcze dodamy obietnice burmistrza z kampanii wyborczej o budowie: nowoczesnego przedszkola w Pieścirogach, nowej sali gimnastycznej, miejskiego placu zabaw czy ścieżek rowerowych, to przy dotychczasowej skuteczności w aplikowaniu środków zewnętrznych, wydaje się to nierealnym marzeniem umieszczenia Nasielska na wyższym poziomie rozwoju.

Nawet perspektywa rozłożenia tych inwestycji w czasie na pozostałe 4 lata, wydaje się mało realna. Chyba, że władze dojdą do wniosku, że gmina buduje na kredyt. Ale czy finalnie nie zatrzyma to rozwoju miasta i gminy?

Dziękujemy redakcjom z Tygodnik Nowodworski i Gazeta Nowodworska za opublikowanie w całości artykułu o podsumowaniu rocznej działalności burmistrza Nasielska.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk

Dodaj komentarz