Park Nauki Torus w Ciechanowie – pomysł na weekend

Nasielska wieża ciśnień przy stacji kolejowej póki co nie znalazła pomysłu na siebie. Za to ta odległa o równe 34,5 km od naszej stała się wizytówką Parku Nauki Torus. Witamy w Ciechanowie!

Park Nauki Torus w Ciechanowie

Park Nauki Torus w Ciechanowie

Ciechanów ostatnimi laty mocno zmienił się na DUŻY PLUS. Warto zaplanować tam choć jeden dzień, a z dziećmi wybrać się właśnie pod wieżę ciśnień, przy której zlokalizowano wspomniany Park Nauki. Może nie jest tak wielki jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ale godzina na skorzystanie ze wszystkich atrakcji nie wystarczy. Szczególnie jak udamy się tam z naszymi pociechami. Choć proszę uwierzyć – dorośli też nie mogą się oderwać od niektórych eksponatów. Znajdują się tam 3 sale, w których ekspozycje edukacyjne dotyczą głównie nauk ścisłych. Jednakże każdy punkt programu wciąga, w szczególności gra dla dwóch osób, w których do walki staje bezpośrednio nasz… no właśnie… nasz mózg!

Zwiedzać można indywidualnie lub z przewodnikiem, a ceny biletów to – 12 zł osoba dorosła (11 zł z KDR) i 8 zł bilet dla dzieci i młodzieży (7 zł z KDR). Bilet rodzinny do 7 osób to koszt 40 zł.

Park Nauki Torus w Ciechanowie

Po zrobieniu sobie zdjęcia „selfie” pod samą wieżą ciśnień (która robi duże wrażenie) możemy się przejść do kawiarni, która znajduje się w budynku Parku Nauki, w której można do ciepłej kawki (i nie tylko) zjeść na zimno i ciepło smaczne posiłki.

Dojazd do Parku Nauki

Park Nauki Torus w Ciechanowie

Park Nauki Torus znajduje się przy ulicy Płockiej 34 w Ciechanowie. Jeżeli chcemy odpocząć od samochodu to możliwy jest dojazd pociągiem do stacji Ciechanów Przemysłowy (i niecałe 2 km spacerku) lub do stacji Ciechanów i skorzystać z lokalnej komunikacji (warto jednak wcześniej sprawdzić godziny odjazdów autobusów).

Co jeszcze warto zobaczyć?

A jeżeli komuś starczy sił, to można się np. przejść ciechanowskim deptakiem – ulicą Warszawską i mijając pl. Jana Pawła II dojść aż do Zamku Książąt Mazowieckich. Ale tu lista ciechanowskich atrakcji się nie kończy. Ale może o tym napiszemy innym razem.

Zamek Książąt Mazowiecki w Ciechanowie

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk