List od mieszkanki gminy Nasielsk

Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) to precyzyjnie zdefiniowana polityka przestrzenna jaka może być realizowana na terenach gminy. To wiedza dla (w tym przyszłych) mieszkańców, jak i inwestorów, jakie jest przeznaczenie dla danego terenu. Gdy brakuje MPZP to dla mieszkańców „Totolotek” co może powstać obok ich domu czy mieszkania. Również dla inwestora to wielka niewiadoma czy Burmistrz zezwoli na inwestycję (czy nie) i od czego ta decyzja będzie zależeć.

Co chwilę docierają do nas, jak i mieszkańców Nasielska informacje o różnych planowanych przedsięwzięciach na terenie gminy Nasielsk. Brak MPZP dopuszcza dużą swobodę lokalizacji różnych, nie zawsze komfortowych, inwestycji w pobliżu zabudowy mieszkaniowej. Powoduje to również brak informacji gdzie najlepiej na terenie naszej gminy lokalizować takie inwestycje. A inwestycje niewątpliwie są potrzebne na terenie naszej gminy dla jej rozwoju. Tylko jak pokazuje życie, brak MPZP ciągle oddala potrzebne inwestycje od nas.

Poniżej zamieszczamy list na prośbę mieszkanki gminy Nasielsk. Dotyczy on kolejnej mało komfortowej inwestycji planowanej na terenie naszej gminy oraz podejścia do tej inwestycji przez urzędników Urzędu Miejskiego w Nasielsku.
https://www.aktywnynasielsk.org.pl/list-mieszkanca-gminy-n…/

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz [113.36 KB]

A my do tematu MPZP jeszcze wrócimy chcąc pokazać, że nie zawsze jest tak, jak często słychać głos z ulicy Elektronowej, że „Brak MPZP jest dla naszego dobra”.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk

Dodaj komentarz