Wciąż trujemy się w Nasielsku

To zdjęcia z wczorajszego wieczoru. Nasielsk i okolice był jednym kominem, a normy trujących pyłów były przekroczone wielokrotnie. Na ten temat pisaliśmy wielokrotnie, ale warto przypomnieć❗️PM (z ang. pariculate matter) to drobne pyły zawieszone, które w dużych stężeniach są bardzo szkodliwie dla naszego zdrowia. W ich składzie znajdują się m.in. benzopireny, dioksyny i furany czy metale ciężkie.

W okresie zimowym powstają głównie w procesie paliw stałych, szczególnie w kotłach starego typu (tzw. kopciuchy) czy w wyniku spalania paliwa o kiepskiej jakości.

O smogu więcej na naszych stronach:

Nasze stowarzyszenie przedstawiło radnym propozycję uchwały dzięki której mieszkańcy mogliby liczyć na dofinansowanie przy wymianie starych kotłów na ekologiczne. Temat podjęli radni Czyż, Pacocha, Pietras i Szarszewski, którzy w imieniu klubu NSZ przekazali projekt uchwały do Rady Miejskiej w Nasielsku oraz radny Świderski, który zaprosił nas na komisję. Jak do naszej propozycji odniesie się w całości Rada Miejska w Nasielsku będziemy chyba musieli jeszcze poczekać. https://www.facebook.com/AktywnyCzystyNasielsk/posts/885919988613114

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk